Illusion4u
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Despre reputatie si caracter...

2 participanți

In jos

Despre reputatie si caracter... Empty Despre reputatie si caracter...

Mesaj Scris de Magic_White_Wolf Vin Mar 25, 2011 7:57 am

Caracterul este ca un arbore si reputatia este ca o umbra. Umbra este ceea ce ne inchipuim noi ca este; arborele este lucrul real - Abraham Lincoln.

In ziua de azi,... de multe ori nu mai conteaza caracterul... E "umbrit" de reputatie...
Mai ales cand aceasta din urma se confunda cu celebritatea...
Se spune despre caracter ca poate fi... urat/frumos,... slab/puternic,... rau/bun...
Ptr. mine exista CARACTERUL,... pur si simplu... Oameni cu caracter si oameni fara caracter...
Se spune despre reputatie,... in general,.. ca este proasta/buna...
Ptr. mine,... NU CONTEAZA...
Chiar daca ar trebui sa existe o legatura intrinseca intre ele,... nu prea se intampla asa...
Nu e obligatoriu ca un om cu CARACTER sa aiba o reputatie buna si viceversa... Din contra,... intr-o lume a superficialului au devenit persoane "reputate" nonvalorile,... oamenii fara caracter...
Reality-show/virtual,... tot un drac...
Ptr. ca intotdeauna am spus-o/scris-o,... cum suntem "aici",... asa suntem si in realitate,... Indiferent de "masti", "poleieli", "vip-uri de mucava",... ptr. cine e in stare sa vada,... suntem NOI...
Si mai devreme/mai tarziu,... "iesim la suprafata"...
Prefer sa am o reputatie proasta,... dar sa am CARACTERUL MEU... Pur si simplu,... nici bun,... nici rau,... nici puternic,... nici slab,... nici frumos,... nici urat...
Magic_White_Wolf
Magic_White_Wolf
Diamond
Diamond

Respectarea regulilor : Despre reputatie si caracter... 111010
masculin Rac Cocos
Varsta : 54
Localizare : Romania, Bucuresti, Oriunde si Nicaieri.

Sus In jos

Despre reputatie si caracter... Empty Re: Despre reputatie si caracter...

Mesaj Scris de alipa Lun Iun 13, 2011 9:41 am

Caracterul unui om este mai important decat reputatia. Cea din urma, daca e cladita doar pe superficial, nu rezista, e doar ceva de moment.
Intr-adevar, oamenii poarta masti si in virtual si in realitate. Dar se spune, si cred ca e corect, ca "minciuna are picioare scurte". Asa ca...
alipa
alipa
Gold
Gold

Respectarea regulilor : Despre reputatie si caracter... 111010
feminin Scorpion Maimuta
Varsta : 43
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum