Illusion4u
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Copiii - cel mai important lucru in viata

+3
Tigrul_de_metal
alipa
Magic_White_Wolf
7 participanți

In jos

Copiii - cel mai important lucru in viata Empty Copiii - cel mai important lucru in viata

Mesaj Scris de Magic_White_Wolf Joi Mar 31, 2011 5:51 am

Cel putin asta e parerea mea...
Indiferent ce realizari am avea,... cariera, avere, etc. ... totul este in van daca nu exista URMASUL...

Unii, din pacate... nu au copii... Din varii motive... Nu isi doresc (hmm,... ),... amana acest lucru (atentie sa nu fie prea tarziu cand va veti hotari),... sau exista motive medicale (unul din ei/amandoi partenerii nu pot avea copii)...

Daca ati fi in cea de-a 3 situatie, respectiv motive medicale,... ce ati face?... Intrebarea poate fi abordata din mai multe unghiuri,... voi mai dezvolta subiectul in comentariile ulterioare...
Atașamente
Copiii - cel mai important lucru in viata Attachment
cel_mai_mic_bebelus_1225363944.JPG Nu aveti permisiunea sa descarcati atasamente aici.(19 KB) Descarcat de 3 ori


Ultima editare efectuata de catre Magic_White_Wolf in Vin Mai 06, 2011 3:28 pm, editata de 1 ori
Magic_White_Wolf
Magic_White_Wolf
Diamond
Diamond

Respectarea regulilor : Copiii - cel mai important lucru in viata 111010
masculin Rac Cocos
Varsta : 54
Localizare : Romania, Bucuresti, Oriunde si Nicaieri.

Sus In jos

Copiii - cel mai important lucru in viata Empty Re: Copiii - cel mai important lucru in viata

Mesaj Scris de alipa Mar Apr 26, 2011 12:59 pm

Nici nu vreau sa ma gandesc la asa ceva, dar daca as fi in situatia scrisa de tine cred ca m-as gandi la varianta adoptiei.
alipa
alipa
Gold
Gold

Respectarea regulilor : Copiii - cel mai important lucru in viata 111010
feminin Scorpion Maimuta
Varsta : 43
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Copiii - cel mai important lucru in viata Empty Re: Copiii - cel mai important lucru in viata

Mesaj Scris de Tigrul_de_metal Dum Mai 01, 2011 4:05 am

La mine nu e cazul...ca am 2 si-mi ajung Very Happy

Tigrul_de_metal
Moderator
Moderator

Respectarea regulilor : Copiii - cel mai important lucru in viata 111010
masculin Sagetator Sarpe
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Copiii - cel mai important lucru in viata Empty Re: Copiii - cel mai important lucru in viata

Mesaj Scris de Andreea Dum Mai 01, 2011 4:47 am

eu nu imi doresc copii momentan,adica nu vreau sa fac copii la varsta pe care o am.....mai vedem dupa 2012:D
daca problema ar fi la mine probabil as adopta candva un copil.....daca ar fi la el ma mai gandesc ce varianta as alege.
Andreea
Andreea
Gold
Gold

Respectarea regulilor : Copiii - cel mai important lucru in viata 111010
feminin Varsator Dragon
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Copiii - cel mai important lucru in viata Empty Re: Copiii - cel mai important lucru in viata

Mesaj Scris de Snowdon King Joi Mai 05, 2011 5:19 pm

.


Ultima editare efectuata de catre Snowdon King in Joi Mai 12, 2011 6:23 pm, editata de 1 ori
Snowdon King
Snowdon King
Gold
Gold

Respectarea regulilor : Copiii - cel mai important lucru in viata 111010
masculin Berbec Pisica
Varsta : 49
Localizare : Quebec, Canada

Sus In jos

Copiii - cel mai important lucru in viata Empty Re: Copiii - cel mai important lucru in viata

Mesaj Scris de mihai1234 Vin Mai 06, 2011 11:31 am

Nu e vorba doar de perpetuarea speciei, e implinirea vietii. Ce spui tu in legatura cu mostenirile diverse, nu vad de ce nu pot fi combinate.
Familia implica multe responsabilitati, normal ca nu ai aceeasi libertate ca atunci cand esti singur. Dar nu e vorba de o ingradire, e vorba de o stabilire a prioritatilor.
Cred ca sunt mai multi oameni celebri care au lasat o mostenire artistica, spirituala sau de orice natura valoroasa,... familisti, decat asa-numitii boemi.

mihai1234
Gold
Gold

Respectarea regulilor : Copiii - cel mai important lucru in viata 111010
masculin Sagetator Mistret
Varsta : 52
Localizare : Craiova

Sus In jos

Copiii - cel mai important lucru in viata Empty Re: Copiii - cel mai important lucru in viata

Mesaj Scris de Snowdon King Vin Mai 06, 2011 12:05 pm

.


Ultima editare efectuata de catre Snowdon King in Joi Mai 12, 2011 6:23 pm, editata de 1 ori
Snowdon King
Snowdon King
Gold
Gold

Respectarea regulilor : Copiii - cel mai important lucru in viata 111010
masculin Berbec Pisica
Varsta : 49
Localizare : Quebec, Canada

Sus In jos

Copiii - cel mai important lucru in viata Empty Re: Copiii - cel mai important lucru in viata

Mesaj Scris de Magic_White_Wolf Vin Mai 06, 2011 2:43 pm

Jafar a scris:BOÉM2, -Ă, boemi, -e, s. m. și f., adj. 1. S. m. și f. Artist care duce o viață dezordonată, neconformă conveniențelor sociale. Exemplul dv nu este unul dintre cele mai bune.
Ce este rau in a fi boem, Jafar?!... Trebuie neaparat sa fim sclavii convenientelor sociale?!...

Jafar a scris:Deci, inainte sa inmultim planeta cu progenituri, ar fi mai bine sa ne gandim daca suntem cu adevarat pregatiti pentru acest pas foarte important. Altfel, mostenirea pe care le-o lasam este destul de precara.
Aici ai dreptate intru-totul... Multi au copii si nu ii merita,... ptr. ca nu au constiinta a ceea ce inseamna sa fi parinte...
Iar unii care ar merita... nu au copii din varii motive... Soarta e intotdeauna nedreapta, din pacate...
Magic_White_Wolf
Magic_White_Wolf
Diamond
Diamond

Respectarea regulilor : Copiii - cel mai important lucru in viata 111010
masculin Rac Cocos
Varsta : 54
Localizare : Romania, Bucuresti, Oriunde si Nicaieri.

Sus In jos

Copiii - cel mai important lucru in viata Empty Re: Copiii - cel mai important lucru in viata

Mesaj Scris de Corina27 Dum Iul 03, 2011 3:11 pm

Cred ca pui gresit problema cand afirmi ca unii au copii si nu ii merita. Oricine are dreptul sa faca copii, e menirea tuturor fiintelor, oameni sau animale. Soarta e nedreapta in sensul ca unora le rezerva o viata urata, dar nu tebuie blamati ca nu au educatie, ca au trait intr-un anturaj nesanatos care le-a marcat existenta, nu e vina lor.
Si Jafar cu exprimarea lui... cu "progeniturile"...
Ca sa ma refer si la subiectul initial, intr-adevar fara copii existenta unui om nu este implinita.
Daca nu voi avea copii, voi adopta cel putin unul si il voi creste ca si cum ar fi copilul meu.
Daca ai vrut sa te referi si la inseminarea artificiala, ar fi mai multe de discutat.
Corina27
Corina27
Gold
Gold

Respectarea regulilor : Copiii - cel mai important lucru in viata 111010
feminin Capricorn Caine
Varsta : 41
Localizare : Romania

Sus In jos

Copiii - cel mai important lucru in viata Empty Re: Copiii - cel mai important lucru in viata

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum