Prima impresie...

In jos

Prima impresie...

Mesaj Scris de Magic_White_Wolf la data de Vin Mar 25, 2011 9:39 am

Prima impresie...
Toti avem instinctul de a cataloga pe cineva dupa prima impresie.
Cum arata, cum se imbraca, e la moda sau nu, hainele sunt mai vechi sau noi, e asortat sau nu, e ingrijit sau nu. Chipul ne atrage sau ne respinge, intotdeauna primul contact iti transmite ceva. Poti uri un om pe care abia l-ai cunoscut, iti poate fi indiferent, sau la fel de bine il poti indragi. Nu vorbesc acum despre "coupe de foudre", ci despre o empatie proprie, o rezonanta in momentul in care intalnesti pe cineva.
Abia dupa ce incepi sa il cunosti cu adevarat iti dai seama ca prima impresie e un moft, nu prea are importanta. Esti deziluzionat sau placut surprins. Nu te asteptai din partea respectivului sa fie asa. De imaginea care ti-ai facut-o la prima infatisare, sa spun asa, se alege praful.
Cu toate ca toti trecem prin aceasta experienta, continuam sa ne lasam condusi de aceea prima impresie, prima vizualizare, de acel sentiment pe care ni-l dezvolta cineva nou intrat in viata noastra. DE CE?...

In cazul "coupe de foudre-ului", lucrurile pot sta cu totul altfel. Ramanem cu prima impresie, orbiti pana la sfarsit, vedem persoana iubita cu "ochii larg inchisi". De-abia la sfarsit ne trezim la realitate. E bine?... Poate.

Acu' stau si ma intreb daca fatuca faina, bruneta si sexi, care se uita intens la mine dimineata(in tramvai, desigur) s-a lasat condusa de prima impresie Razz . Nu de alta, dar aratam ca dracu', obosit dupa multe nopti de nesomn, zgribulit de frig, palid si vanat in acelasi timp. Naspa, am mai ratat o ocazie...

Diamond
Diamond

Respectarea regulilor :
masculin Rac Cocos
Varsta : 49
Localizare : Romania, Bucuresti, Oriunde si Nicaieri.

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Prima impresie...

Mesaj Scris de mika1986 la data de Sam Apr 30, 2011 10:34 am

la femei e vorba de intuitie Razz
dar nu cred ca e bine sa ne formam o parere definitiva despre cineva, bazandu-ne doar pe prima impresie, pe intuitii. conteza, dar cu timpul, cunoscand mai bine persoana vom avea o imagine mai clara despre ce fel de om este, bun sau rau Smile
mika1986
Gold
Gold

Respectarea regulilor :
feminin Leu Tigru
Varsta : 32
Localizare : pe aici

Sus In jos

Mesaj Scris de LILITH la data de Mier Mai 04, 2011 11:46 am

pt mine conteaza ultima impresie Razz
asa deci wolfie....iti pare rau dupa fata aia din tramvai Evil or Very Mad
LILITH
Gold
Gold

Respectarea regulilor :
feminin Fecioara Sobolan
Varsta : 34
Localizare : dincolo de cer

Sus In jos

Mesaj Scris de Snowdon King la data de Vin Mai 06, 2011 7:40 pm

.

Ultima editare efectuata de catre Snowdon King in Joi Mai 12, 2011 6:29 pm, editata de 1 ori
Snowdon King
Gold
Gold

Respectarea regulilor :
masculin Berbec Pisica
Varsta : 43
Localizare : Quebec, Canada

Sus In jos

Mesaj Scris de mika1986 la data de Lun Mai 09, 2011 5:21 am

mie imi plac barbatii care ma surprind tot timpul.
si prima si ultima impresie sunt sterse de urmatoarea impresie,tot timpul descoperi ceva nou la persoana iubita
mika1986
Gold
Gold

Respectarea regulilor :
feminin Leu Tigru
Varsta : 32
Localizare : pe aici

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat